Devohome і концепція Zero Waste
Бути еко зараз в тренді – обирати органічну їжу, користуватися натуральною косметикою і носити одяг з натуральних тканин. А ще уникати небезпечної побутової хімії і по максимуму відмовлятися від пластику... Це й не дивно: токсичні речовини обрушуються на нас з усіх боків, тому ті, хто усвідомлюють їх небезпеку, намагаються зробити все від них залежне.
Ще більше засмучує, що чистих місць на планеті стає все менше. Про забруднений пластиком океан та зростаючі сміттєві звалища не говорить тільки ледачий. Нажаль, в цій ситуації є "внесок" кожного з нас.Тому деякі люди вирішили істотно скоротити кількість сміття, яке вони генерують, аж практично до нуля! Так-так, є умільці, прихильники стилю життя Zero Waste (нуль відходів), які за рік збирають півлітрову баночку непереробних відходів. Інших типів відходів їм вдається уникнути, дотримуючись принципів 3R: Reduce, Reuse, Recycle. Про що йде мова?
Три стовпи життя в стилі "Нуль відходів"
Щоб на землі було менше сміття, треба менше його виробляти – корпораціям, підприємствам, окремим людям. Здається, все просто. Але як зупинитися в світі, побудованому на споживанні та комерції? Для цього зовсім не обов'язково йти в екопоселення або ставати аскетом. Можна продовжувати цілком комфортне життя, перенастроївши своє мислення. З досвідом мозок почне підказувати все більше "безвідходних" варіантів, і зменшення споживання без втрати якості життя стане захоплюючою грою.Отже, що можна зробити на шляху до мети "нуль відходів"? Ось три принципи Zero Waste:
- Reduce знижуємо споживання, просто відмовившись від зайвого. Від зайвого пакетика, від непотрібної речі на розпродажу, від інших спонтанних покупок. Адже ми пам'ятаємо, що попит народжує пропозицію, тому починаємо своїм попитом регулювати виробництво того, що не особливо потрібно, в бік його скорочення.
- Reuse – використовуємо повторно те, чому можна дати друге життя. Адже і на отримання нових матеріалів, і на утилізацію вже непотрібних речей, якщо це трапиться, витрачаються ресурси планети. Як то кажуть, здатися і викинути щось ми завжди встигнемо.Тому хтось не соромиться брати з собою свою багаторазову тару і навіть вживані поліетиленові кульочки, плануючи покупки, а хтось надихається ідеями з інтернету, як створювати корисні або милі дрібниці з того, що стало непотрібним, і насолоджується радістю творчості. Це, до речі, може об'єднати всю сім'ю і стати віддушиною в наш бурхливий час.
- Recycle – як би ми не старалися, все одно доведеться позбавлятися від відходів. Але можна зробити це правильно – здати на переробку те, що можливо: макулатуру, деякі види пластикової упаковки, ганчір'я, батарейки, прострочені ліки і т.п. Мабуть, в кожному місті є пункти прийому вторсировини. Або можна продумати, як віддати його іншим бажаючим його прилаштувати. Але якщо ви впровадили в життя перші два "R", то вам не доведеться робити це часто.
Домашній текстиль Devohome підтримує зіровейстеров
На фото Ковдра Winter Sleep стьобана 200x215
Цікаво, що текстиль з конопель та інших натуральних волокон від Devohome відмінно вписується в концепцію Zero Waste:
- вже навіть на етапі виробництва конопляних тканин і нетканого полотна вдається зменшити споживання ресурсів і подбати про чистоту ґрунтів, тому що технічні коноплі це витривала рослина, для якого не потрібні пестициди,
- вирощування конопель – це практично безвідходне виробництво, з неї виготовляють не тільки текстиль, але й продукти харчування, і будівельні матеріали,
- міцні вироби з натуральних волокон служать довго, не втрачають вигляд після багаторазового прання і досить дорогі за ціною, тому не стимулюють до зайвих покупок,
- якщо рано чи пізно натуральний текстиль або одяг від Девохом прийдуть в непридатність, вони не будуть забруднювати планету, тому що біорозкладні,
- натуральна упаковка наших товарів лаконічна, її теж можна переробляти,
- відходи виробництва домашнього текстилю Devohome теж знаходять друге життя.
Так, із залишків натуральної лляної тканини ми виготовляємо мішечки для повсякденних покупок або стильної упаковки подарунків, затишні чайні "будиночки", а з обрізків ковдр – матрацики для тварин. І навіть більш дрібні обрізки – відмінний матеріал для підстилки, який з радістю забирають притулки для собак.
Звичайно, ми впевнені, що наші вироби з конопель затребувані й з інших причин. Але нам як українському виробнику дуже приємно не тільки пропонувати вам домашній текстиль з натуральних волокон чудової якості, але і робити свій внесок у збереження чистоти на планеті. Ви з нами?