Виробництво

ЕТАПИ ВИРОБНИЦТВА З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ШЛЯХ ВІД РОСЛИНИ ДО КОНОПЛЯНОЇ ТКАНИНИ

Ми використовуємо тільки натуральні волокна

ВИРОЩУВАННЯ ТА ОБРОБКА КОНОПЛЯНОГО ВОЛОКНА


Конопля, яка найчастіше зустрічається у світі – однорічна дводомна рослина, яка має чоловічі та жіночі екземпляри окремо. Але в конопляній промисловості використовують технічні сорти конопель, що утворюють на одній рослині чоловічі та жіночі квітки. Це дозволяє збирати врожай механізовано за один прийом. Такі рослини виростають за 140-160 днів до 3-4 м, залежно від сорту. За цей час пряме стебло конопель деревеніє та стає майже порожнім. Воно містить до 25% міцного волокна, стійкого до гниття. З нього ми і створюємо текстиль та одяг Devohome.

Усі коноплі, що ми використовуємо для виробництва ростуть на екологічно чистих полях Полтавщини без застосування синтетичних добрив, пестицидів та інших токсичних сполук. Для їх збирання використовують коноплежатки, молотарки луб'яних культур, коноплезбиральні комбайни. Вони зрізають стебла, очищають їх від плутанини та низькорослих бур'янів, формують у снопи, які потім зв'язуються шпагатом і скидаються на землю. Завдяки молотаркам обмолот стебел відбувається прямо в полі після підсушування снопів. Далі сировину відвозять на пенькозавод поруч. Там починається наступний етап виробництва – переробка стебел рослини в конопляне волокно, з якого потім роблять наповнювач для ковдр, пряжу й тканину. Для цього стебла пропарюють під тиском або вимочують промисловим способом. Тепер на сировину чекають м'яття, тіпання й чесання, за допомогою чого одержують прядивне волокно. В наш час, усі ці операції теж роблять машини.

ВИРОБНИЦТВО НЕТКАНОГО МАТЕРІАЛУяк виготовляється наповнювач Devohome

Нетканий конопляний наповнювач виготовляють з коротких волокон, які утворюються при переробці стебел конопель. Ці волокна відокремлює та ретельно розчісує спеціальний прилад. Це дозволяє їх розпушити,переплітаючи тисячі тоненьких ворсинок, щоб утворився теплий та міцний матеріал. Після цього до них додають невеликий відсоток високозвилистого волокна з лавсану та нагрівають. В результаті волокна спікаються та стискаються. Утворюється матеріал, аналогічний за споживчими властивостями синтепону, але натуральний за складом. Він гіпоалергенний, дихаючий та зберігає заспокійливий трав'яний аромат. Можна отримати щільність 250 або 400 г на квадратний метр матеріалу. В компанії Devohome його використовують як наповнювач для ковдр, подушок, наматрацників, а також шуб та жилеток.

ВИРОБНИЦТВО ПРЯЖІ ТА ТКАНИНИ З КОНОПЛЯНОГО ВОЛОКНА

Для виготовлення пряжі та тканин використовують тільки надовші волокна конопель. Їх відокремлюють від стебел та прочісують на спеціальній чесальній машині. Далі прядильні верстати прядуть нитки заданої товщини і намотують на бабіни. Щоб зробити полотно, натуральну конопляну нитку заправляють в ткацький верстат, і на виході отримують тканину. Можливі різні види плетіння та комбінація конопель з іншими матеріалами - вовною, бавовною. Всі ці операції аналогічні традиційній ручній праці наших прабабусь, тільки виконуються на сучасному обладнанні в Італії. Так, цей етап виробництва відбувається в Західній Європі, бо в нашій країні зараз, на жаль, відсутні необхідні станки. Компанія Devohome виготовляє конопляні тканини, не використовуючи токсичні речовини та синтетичні барвники. Тому тканини та текстиль повністю екологічний, сталий та зберігає тонкий аромат свіжоскошеної трави.

ПОШИВ ДОМАШНЬОГО ТЕКСТИЛЮ

Завершальним етапом виробництва виробів з конопель є пошив. Devohome співпрацює зі швейними фабриками, які виконують стьожку конопляного наповнювача з котоновою основою, шиють ковдри, наматрацники та інші вироби з конопляним наповнювачем, вироби з конопляного хутра, кухонний текстиль, а також постільну білизну та одяг. Комплекти постільної білизни з конопель та льону, як стандартних розмірів, так і за індивідуальними параметрами, – це ручна робота професійних майстринь з Києва. Наша компанія дотримується цілей сталого розвитку, тому пропонує справедливу оплату праці швачкам та не використовує працю дітей. Всі вироби можна побачити в розділі "Крамниця" на сайті devohome.com.ua