Коноплі без пестицидів!
Пестициди – це група речовин різного хімічного складу, які призначені усунути шкідників сільськогосподарських рослин. Як знищити в прямому сенсі слова, так і перешкодити їхньому розмноженню або просто відлякати. Природно, ці речовини впливають і на людей, в більшій чи меншій мірі. Кількість цих отрутохімікатів розраховують так, щоб в готовому продукті їх залишалося якомога менше або вони взагалі розклалися б.
Проте, пестициди регулярно надходять в наш організм, і не тільки з їжею. При цьому вони підточують імунітет, втручаються в гормональну систему, можуть стати причиною онкології. Наприклад, один американський шкільний садівник регулярно обробляв газони поширеним пестицидом і отримав цей смертельний діагноз. Він довів в суді, що причиною його хвороби стали саме отрутохімікати, і отримав багатомільйонну компенсацію.
Тому не дивно, що органічні товари, отримані без застосування пестицидів, стають все більш затребуваними, не дивлячись на більш високу ціну.
Види пестицидів і їх дії
Основні вороги сільськогосподарських рослин - бур'яни, грибки та комахи, тому головні групи пестицидів - це:
- гербіциди - проти бур'янів,
- фунгіциди - проти грибків,
- інсектициди - проти комах.
Пестициди можуть діяти на живі організми чотирма способами:
- через зовнішні покриви,
- через дихальну систему,
- через шлунково-кишковий тракт,
- системно.
Таким же чином ці речовини діють і на організм людини. Причому потрапляти в нього вони можуть не тільки з продуктів харчування. Наприклад, в США найбільша кількість пестицидів застосовують для вирощування бавовни. Також інсектициди застосовують в побуті як засоби від комах. І навіть квіти з подарованого букета можуть містити пестициди.
Деякі пестициди накопичуються в грунті і організмі людини. Так, заборонений кілька десятиліть тому ДДТ досі знаходять в грунтах і в материнському молоці молодих жінок. При обробці же полів через цих речовин страждають бджоли і метелики, птахи і навіть мешканці водойм, куди дощами змиваються пестициди.
Тому обізнані люди вибирають продукти харчування та інші товари, отримані без пестицидів. Хтось починає сам вирощувати їжу для своєї родини. А хтось купує "органіку", незважаючи на її більш високу ціну.
Рослини, для вирощування яких не потрібні пестициди
Існують рослини, які самі відлякують шкідників, і їм не потрібні пестициди. Одна з таких рослин, яка традиційно культивується в Україні, – це коноплі. Раніше з них виготовляли пеньку для побутових і технічних цілей, одяг і текстиль для дому, корисну олію і навіть папір. Вироби з конопель йшли навіть на експорт.
Сучасні сорти конопель, які, до речі, успішно виводяться в Глухівському інституті луб'яних культур, не містять наркотичних речовин. За словами коноплярів технічні коноплі – найрентабельніша сільськогосподарська культура XXI століття, тому що її вирощування – це практично безвідходне виробництво. Не дивно, що українські сорти технічних конопель популярні в Європі. А продаж конопель і товарів з них міг б стати хорошою статтею наповнення бюджету.
Вирощування конопель на відкритому грунті – чистий з екологічної точки зору процес, що практично не потребує хімічних засобів захисту рослин. До того ж, коноплі сприяють очищенню грунту від важких металів, а атмосфери – від надлишку вуглекислого газу.
Також важливо, що вироби з конопель не містять пестицидів, тому що отрутохімікати не потрібні для отримання врожаю цього волокнистого рослини. За екологічністю вони, як органічна бавовна. Купуючи домашній текстиль, одяг або взуття з конопель, ви можете бути впевнені, що ваша шкіра і органи дихання не контактують з небезпечними токсинами. І компанія DevoHome рада запропонувати вам такі речі. А ще – чисте від токсинів і гіпоалергенне конопляне хутро, а також шуби, пледи і дитячі речі з нього.
Крім того, насіння конопель – це цінне джерело рослинного білка і сировина для отримання корисної і смачної конопляної олії.
Дізнайтеся більше про те, як пестициди діють на організм і вибирайте товари, виготовлені без їх застосування.