Frankfurter Allgemeine про конопляне хутро від DevoHome

26 November 2019 16:08:38

Переклад статті Frankfurter Allgemeine №46, 17 листопада 2019 року, автор Barbara Russ:

    Великі, сумні очі, тремтяча хутряна кулька, сердечні крики. У мережі є відео, які показують жорстокі постріли з хутрового господарства. Організація захисту тварин Peta Germany завантажила деякі з цих відеозаписів і знаходить радикальні слова для опису дій хутрових заводчиків. За словами Пета, тварин "вбивають, забивають смерть, задушують електричним струмом".

    Тим не менш, капюшони, оброблені хутром, ймовірно, знову будуть демонструватися з осені по всім великим містам Німеччини. Насправді, тваринне хутро і хутро, яке визначають як підроблене хутро, іноді є справжнім хутром, оскільки його виробництво дешевше, ніж вироби з штучного хутра з синтетичних матеріалів.

    У той же час питання хутра, здається, багато в чому одностайним. Все більше і більше великих модних брендів відмовляються від тваринного хутра. В основному це пов'язано зі зростаючою обізнаністю серед споживачів, які все частіше звертають увагу на те, як і за яких обставин виготовляється їх одяг. Чи страждають довкілля, працівники, тварини? Якщо відповідь на ці запитання ствердне, все більше людей відмовляються купувати. Будинки моди реагують, представляючи себе любителями тварин.

    Піонером є дизайнер Стелла Маккартні, яка завжди працювала з власним лейблом без продуктів тваринного походження, навіть без шкіри. Калвін Кляйн також відмовився від хутра з 1994 року. Модні будинки, такі як Армані та Х'юго Бос, Версаче, Майкл Корс, Прада та Шанель, останні рокаи, також дотримуються хайпу відмови від хутра серед міжнародних гравців . За словами Гуччі, хутро "не вийшло з моди", коли модний дім оголосив про відмовлення від хутра. Інтернет-роздрібні торговці, такі як Yoox, Net-a-Porter та Outnet, а також німецькі роздрібні торговці, такі як Galeria Kaufhof, Breuninger або Aldi Süd, зобов’язалися більше не продавати хутряні вироби. Багато з них також приєдналися до Fur Free Alliance, який проводить регулярні перевірки.

    І в боротьбі з хутром бере участь не тільки галузь, а й політика. Цілі міста, такі як Лос-Анджелес та Сан-Франциско, тепер є анти-хутряними зонами, де заборонено продаж нового хутра. Насправді Каліфорнія особливо прихильна до хутра в моді. У 2018 році відбувся перший Тиждень веганської моди, на якому показали одяг, який дозволяє обійтися без продуктів тваринного походження, таких як шкіра, вовна та шовк. І навіть в Європі хутряні ферми вже заборонені повністю або частково в багатьох країнах. У травні 2017 року Бундестаг проголосував за подальше посилення умов на хутряних фермах. "Таким чином, розведення та газифікація норки вже не вигідні, і останні німецькі хутряні ферми повинні зникнути протягом найближчих кількох років", - каже Пета.

    Це хороша новина, але це ще не змінює долю тварин. Найбільшим у світі експортером хутра є Китай - і таких законів про охорону тварин там немає.

    Все може бути так просто: Той, хто хоче захистити тварин просто переходить на штучне хутро. Бренди, які взяли на себе зобов'язання щодо відмови від хутра, зберігають стиль таким чином. Але потреба все ще велика. Поки вона не може бути задоволена стійкими рішеннями, галузь знову йде на ледачі компроміси. Таким чином, альтернативи хутра тварин не мають хорошого екологічного балансу. Підроблене хутро, як правило, виготовляється з синтетичних полімерних волокон, таких як акрил, модакрил та поліестер, які не піддаються біологічному розкладанню. «Підроблене хутро - це ще одна форма пластику, виготовлена, серед іншого, з нейлону та поліестеру на основі лише кінцевих викопних палив. Ці повністю синтетичні волокна значною мірою відповідають за викид мікроволокна ", - йдеться на веб-сайті Німецького інституту хутра. Міжнародна федерація хутра також робить позначку і позиціонує себе як стійкий вибір з гаслом "Сталий вибір". Селіна Семан, засновниця модного агентства з питань стійкої моди Slow Factory, заявила індустріальному журналу "WWD": "Ті, хто купує підроблену хутро, можуть врятувати життя тварині, але ненадовго". Викиди в атмосферу токсичних речовин при виробництві штучного хутра залишить набагато гірший слід, ніж покупка старовинної шуби, каже вона. Тим не менш, якщо ви перейдете на штучне хутро, місцева норма щодо маркування текстилю може стати проблемою. Наприклад, вона вимагає, щоб такий виріб, як оброблена хутром парка, мала позначення "Містить нетекстильні частини тваринного походження". Ця фраза може означати ґудзики зі шкіри, пуху або рогу. І якщо виріб складається з понад 80 відсотків текстильного волокна, маркувати його немає необхідності, навіть якщо використовували справжнє хутро - наприклад, у вигляді помпону на ковпаку.

    Тому споживачі повинні прагнути отримати всю необхідну інформацію про свій одяг - зусилля, які, безумовно, ніхто не візьме на себе. Альтернативу як справжньому хутру, так і синтетичним штучним хутром пропонує український дизайнер. Оксана Дево створила для своєї компанії Devohome зимове пальто з конопляного хутра, яке вона нещодавно презентувала на виставці Material District у Роттердамі. Тканина трохи схожа на шерсть свіжоострижених овець і, правда, мало нагадує хутряний комір парки. Але, конопляне хутро є хорошою альтернативою модним пальто з флокаті та штучного хутра.

    Веганське, гіпоалергенне та біологічно розкладиме конопляне волокно вже давно є широко використовуваним природним волокном у Європі. Конопля корисна для ґрунту, рослина позитивно впливає на згодом вирощені культури і універсальна. "Конопля - це швидкозростаючий матеріал, який є міцний і стабільний", - каже Оксана Дево. До 19 століття конопля була однією з найважливіших сировинних матеріалів для текстилю одягу, шнурів, мотузок, сіток та полотен в Європі. Перший у світі перевірений папір був виготовлений з конопель, як і перші джинси Леві Стросса. протягом останнього століття, коноплі замінено бавовняними чи синтетичними волокнами майже у всіх районах світу .

    У 1982 році вирощування конопель було заборонено у багатьох країнах, включаючи Німеччину, незважаючи на існування корисних культур конопель із граничним вмістом ТГК. З 1996 року вирощування конопель у Німеччині знову законно, але лише для основних фермерів та за жорстких умов.

    В Україні такої заборони немає, тому сім'я Дево вирощує, обробляє та застосувує цей матеріал. «Конопля тепла, лляна холодна, казали раніше, - каже Оксана Дево. "Це тому, що волокно всередині порожнисте. Вона зберігає тепло". Її конопляна шерсть, яку вона розробила в численних експериментах, складається з 50% коноплі та 50% віскози - альтернативи штучному хутру без хімічних речовин. Як саме створено конопляне хутро, Дево не розповідає, побоюючись наслідувачів. У будь-якому випадку, матеріал має багато переваг: "Конопля надзвичайно міцна і, таким чином, сприяє довгому одягу. А волокно відмінно підходить для утеплення, що робить його ідеальним матеріалом для зимового одягу », - резюмує вона.

     Чи стане конопля справжньою альтернативою хутру, залишається з’ясувати. 

 
Powered by SEO CMS PRO ver.: 17.2 PRO 2 (opencartadmin.com)
 
Leave a review ↓
 
Nobody left any reviews